Powrót

Łyżwiarstwo Figurowe

Trenerzy

Lukáš Rakowski – trener II klasy

Lukáš rozpoczął naukę jazdy na łyżwach w Trzyńcu pod okiem Stanislava Sciskaly. Od 1998r. swój warsztat doskonalił w Ostravie, gdzie jego trenerem był Stanislav Žídek. W swojej łyżwiarskiej karierze dorobił się 5 tytułów Mistrza Czeskiej Republiki w kategorii solistów (2 razy jako Junior i 3 razy jako Senior). Ponadto wielokrotnie uczestniczył w zawodach Grand Prix, Mistrzostwach Europy i Świata. Jego największym osiągnięciem było zajęcie 10 miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów 1998 w Saint John w Kanadzie. Obecnie jest głównym trenerem dwóch klubów: Sekcji Łyżwiarstwa Figurowego klubu Slavoj w Czeskim Cieszynie oraz naszego KS Cieszyn. Oprócz łyżwiarstwa lubi grać w hokeja i piłkę nożną. Jest uwielbiany przez dzieci i wyróżnia się nieprzeciętnym poczuciem humoru.

Lukáš Rakowski
Lukáš Rakowski
Lukáš Rakowski
 

Laura Raszyková – trener II klasy

Laura jeździ na łyżwach od 4 roku życia. Pierwsze kroki na lodzie stawiała pod okiem trenerów z Czeskiego Cieszyna - Ireny Martynkovéj, Martina Ošmery i Czeslawa Sciskaly. Swoją karierę sportową rozpoczęła z trenerem Stanisłavem Sciskalą, a następnie kontynuowała naukę u jego syna – Czesława Sciskały. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych zawodach, stając się znaną osobistością Cieszyna. Największym jej osiągnięciem był tytuł Mistrzyni Czech w kategorii solistek, który wywalczyła w 2013 roku. Obecnie jest studentką Politechniki Ostrawskiej. W wolnych chwilach trenuje młodych łyżwiarzy. Lubi podróżować, słuchać muzyki i spędzać czas z rodziną. Laura najczęściej towarzyszy naszym łyżwiarzom na zawodach, stanowiąc dla nich nieocenione wsparcie w czasie rywalizacji.

Laura Raszykova
Laura Raszykova
Laura Raszykova
 

Jakub Kršňák

Kuba rozpoczął naukę jazdy na łyżwach w wieku 7 lat. Jego trenerem był Vladimir Dvojnikov. W swoim dorobku ma dwukrotny tytuł Mistrza Słowacji Juniorów w kategorii solistów oraz. tytuł Mistrza Słowacji Seniorów. W swojej karierze uczestniczył również w zawodach rangi międzynarodowej takich jak Mistrzostwa Świata Juniorów, Grand Prix oraz innych międzynarodowych konkursach, np. Serii Challenger. Na co dzień jest studentem fizjoterapii na Wydziale Lekarskim na Uniwersytecie w Ostrawie. W wolnym czasie gra w hokeja, ćwiczy street workout, jeździ na rolkach i rowerze. Na treningach wyróżnia go wyjątkowy spokój i cierpliwość dla młodych adeptów łyżwiarstwa.

Jakub Kršňák
Jakub Kršňák
Jakub Kršňák
 

Terezie Houšková

Terezie swoją przygodę z łyżwiarstwem zawdzięcza cioci Marie Cimalovej, która jeździła w rewii na lodzie „Holiday on ice” jako kapitan i jednocześnie była trenerem w klubie w Hawierzowie. Naukę rozpoczęła pod okiem cioci już w wieku 2 lat. Następnie kilka lat trenowała w klubie w Orlovej, w barwach którego wystartowała w dwóch międzynarodowych zawodach. W wieku 7 lat przeniosła się do klubu TJ Slavoj w Czeskim Cieszynie, gdzie trenowała pod okiem niesamowitych trenerów Lukáša Rakowskiego i Michała Matlocha. Terezie brała udział w wielu zawodach międzynarodowych, a jej największym sukcesem było II miejsce na Mistrzostwach Czeskiej Republiki w roku 2012 w kategorii wiekowej „nejmladší žačky”, a także udział w czeskiej rewii „Sněhurka na ledě”, w której zagrała jedną z głównych ról – złą królową. Szkolenie dzieci sprawia jej dużo satysfakcji, uwielbia obserwować postępy swoich małych podopiecznych i cieszy ją radość, jaką dzieciaki czerpią ze swojej ciężkiej pracy.

Jakub Kršňák
Jakub Kršňák
Jakub Kršňák