Powrót

Łyżwiarstwo Figurowe

Zawodnicy

 

Julia Jarco

Swoją przygodę z łyżwiarstwem zaczęłam w wieku 3,5 lat. Pierwsze kroki na lodzie stawiałam z rodzicami, a później zaczęłam treningi w szkółce i klubie KS Cieszyn. W Mistrzostwach Polski Młodzików w sezonie 2019/2020 zajęłam 10 miejsce. W minionym sezonie 2020/2021 zajmowałam miejsca na podium, na każdych zawodach. W przyszłości chciałabym skakać poczwórne skoki i reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych. Moimi ulubionymi łyżwiarkami figurowymi są: Alina Zagitova, Aleksandra Trusova, Jekatierina Kurakowa. W wolnym czasie lubię tańczyć, układać puzzle, kolorować i rysować i jeździć na rowerze.

 

Wanda Mrozek

Dla Wandy najfajniejszym przeżyciem związanym z łyżwiarstwem był udział w rewii Sněhurka na ledě(Królewna Śnieżka), gdzie jeździła obok Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev a także Mistrza Europy Tomáša Vernera. W tym czasie miała okazję poznać wiele koleżanek z Czech i nauczyła się języka czeskiego, co bardzo sobie ceni. Największym sportowym sukcesem Wandy było drugie miejsce na zawodach w Nowym Targu w 2019 roku i udział w Mistrzostwach Polski. Jej łyżwiarskim idolem jest Jevgienij Pluszczenko. Poza łyżwami Wanda lubi grać na skrzypcach, gotować i jeździć na rowerze.

 

Julia Mrozek

Julia bardzo lubi trenować i potrafi naprawdę ciężko pracować, również na zgrupowaniach, które wypełniają większość jej wakacyjnego czasu. Jej idolami są klubowi trenerzy, lubi też oglądać rywalizację najlepszych łyżwiarek. Największe sukcesy Julia odniosła póki co w sezonie 2020/2021 i były to 8 miejsce na Mistrzostwach Polski klasy Złotej i 10 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a do tego jeszcze 3 brązowe medale na zawodach ogólnopolskich. W czasie wolnym od łyżew Julia lubi czytać książki Fantasy, grać na pianinie i słuchać muzyki.

 

Paulina Gunia

Jazdę figurową na lodzie rozpoczęłam w wieku 6 lat. Moim największym dotychczasowym osiągnieciem jest udział w Mistrzostwach Polski w kategorii solistek klasy srebrnej w sezonie 2020/2021. Aktualnie pracuję na podwójnymi skokami: Lutzem, Flipem i Axlem, a celem na przyszłość jest wygranie zawodów. Moimi łyżwiarskimi idolami są moi trenerzy i Aleksandra Trusova. W wolnym czasie spaceruję i bawię się z kotem.

 

Kamila Paś

Moja przygoda z tym sportem zaczęła się gdy miałam 6 lat, czyli 10 lat temu. Wujek zabrał mnie na trening mojej kuzynki i zapytał się mnie czy nie chciałabym nauczyć się jeździć na łyżwach? Zgodziłam się i po pierwszej godzinie na lodzie, od razu wiedziałam ze to nie był mój ostatni trening. Moimi największymi osiągnięciami jest dostanie się na OOM (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) i kilkukrotne wystartowanie na MPM (Mistrzostwach Polski Młodzików). Jeżeli chodzi o mój cel, to nie mam konkretnego celu, do którego dążę, tylko na każdym treningu staram się uczyć nowych elementów, iść do przodu i się nie poddawać. W wolnym czasie poza szkołą i treningami lubię spotykać się ze znajomymi i grać w siatkówkę.

 

Oliwia Gawęda

Julia Słobodzian

Amelia Wojtyna

Mikołaj Słobodzian

Daria Słobodzian

Kornelia Sadło